Preoti Slujitori

Pr.Eugen Banciu: primul preot paroh şi fondator Iulie 24, 1960 – Mai 29, 1963. Decedat în anul 1963.

I.P.S. Dr. Iustin Moisescu (Mitropolitul Moldovei) şi Diacon Dr. Nicolae Nicolaescu (Rectorul Institutului Teologic din Bucureşti) au slujit o Sf.Liturghie, în luna Aprilie 1963.

Arhim.Victorin Ursache: Iulie 25, 1963 – Octombrie 10, 1963  şi  Ianuarie 5, 1964 – Februarie 18, 1964.

Pr.Vasile Cohan: Aprilie 12, 1964 – Mai 10, 1965. Răposat în anul 1966.

Pr.Dumitru Dobrin: Iulie 25, 1965 oficiază Sf.Liturghie la Aniversarea de 5 ani a parohiei.

Pr. Vicar Ioan Bugariu: Februarie 13, 1966 slujeşte Sf. Liturghie. Venit din Chicago, Ill.

Pr.Traian Radu: Martie 20, 1966 venit din Cleveland, Ohio.

Arhim.Valeriu Anania: Aprilie 10, 1966 – de Sf. Paşti – şi sfinţeşte casele credincioşilor.

Pr. Constantin Chinescu: Mai  28, 1966 – Iunie 15, 1966 oficiază slujbele la Sf. Altar.

Arhim.Valeriu Anania: August 1, 1966 – Septembrie 8, 1966 administrează parohia Sfânta Cruce.

Arhim. Nicolae Mladin: Septembrie 8, 1966 – Septembrie 25, 1966 oficiază Sf. Liturghii.

Preoţi prin rotaţie de la Episcopia Misionar Ortodoxă Română: Octombrie 1, 1966 – Decembrie 11, 1966.

Pr. Prot. Nicolae Bârsan: Decembrie 13, 1966 – Ianuarie 29, 1967 administrator al parohiei.

Pr.Romulus Radu: Ianuarie 27, 1967 – Septembrie 1, 1971 preot paroh.

I.P.S.Victorin Ursache: Aprilie 8-10, 1967 serveşte Sf. Liturghie pentru prima data în Biserica noastră. Este prima dată din istoria Bisericii când aici slujeşte un Episcop de care aparţine Biserica.

Arhim. Nestorian Cicală: Septembrie 14, 1971 – Iunie 2, 1976 preot paroh.
Pr. Prot. Nicolae Bârsan: Iunie 2, 1976 – Iulie 10, 1976 administrează parohia noastră.

Pr. Vasile Popa Gemănariu: Iulie 18, 1976 – Iulie 6, 1979 preot paroh al Sf. Biserici.

Pr.Vicar Ioan Bugariu: August 18, 1979 – Martie 3, 1982 preot paroh. Răposat în anul 1987.

Pr. Prot. Emil Nedescu: Aprilie 7, 1982 – Decembrie 2, 1990 preot paroh.

Pr. Prot. Jon Sfera: Decembrie 9, 1990  – Iunie 1, 2011 ca preot paroh, în prezent este pensionat dar tot împreună slujitor la Sf. Altar cu preotul paroh, a fost preot paroh 21 de ani la acest Sfânt Altar.

Pr. Silvius Sfera: Iulie 1, 2011 – până în prezent.